Salih Usta
WhatsApp ile iletişime geç

 

Aksaray Alçıpan Ustası

Alçıpan ustası, çeşitli mekanlarda asma tavan, bölme duvar inşa etmek için alçı ve alçıpandan istifade eder. Eğer müşterinin ne yapacağı konusunda bir fikri yok ise, Aksaray alçıpan ustası işin başlamasından önce müşteriye gerekli tavsiyeleri verir ve gerekli direktifleri alır. Direktifler doğrultusunda inceleme yapar ve çizimlerine başlar. Çizimlerini tamamladığında ise alçı döküm işlemine başlar. İş yüzeyinin temizliği bitiğinde de esas işe başlanır.

Aksaray Asma Tavan Ustası

Asma tavan ustası, çeşitli bazı materyaller yardımı ile, sabit olmayan tavanlar inşa ederler. Aksaray asma tavan ustası, çalışmaya başlamadan hemen önce bazı çizimleri hazırlar. Çelik profil ve alçı plakaları gerekli yerlere yerleştirdikten sonra da hazırladığı çizimlere göre çalışmaya başlar. Görevleri; görüntü kirliliği olmadan ısı yalıtımını sağlamak, tesisat borularını gizleyerek, onların yarattığı görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak, dengeli bir aydınlanma için düzenlemeleri yapıp enerji tasarrufuna katkıda bulunmak, klima kanallarında oluşan hava basıncının sebep olduğu sese karşı ses yalıtımı yapmaktır. Fakat her şeyden önce iş güvenliği ve çevre düzeninin bozulmaması unsurlarını göz önünde tutar.

Aksaray Bölme Duvar Ustası

Bölme duvarlar, gerekli malzemeler kullanılarak, istenilen yerlerde, mekanlarda ve istenilen şekilde bazı değişikliklerin yapılmasına olanak sağlarlar. Aksaray bölme duvar ustası beceri ve ustalığının yardımı ile ihtiyaç duyulan durumlarda tavsiyelerde de bulunabilir. Çizim ve planını hazırladıktan sonra ise işine başlar.

Aksaray Kartonpiyer Ustası

Aksaray kartonpiyer ustası, yüksek bilgisi ve becerisi ile iç dizaynda bulunan kusurları örtmek ve mekanın güzelleşmesini sağlamak için oldukça hafif ve temizliği kolay bir madde olan kartonpiyerlerin evinize kurulmasını sağlar. Böylece eviniz güzelleştiği gibi, aynı zamanda da yalıtılmış olur. Kartonpiyerin hazırlanışı ise oldukça basittir ve iş sahasında gerçekleştirilir. Bunun için kağıt su ile karıştırılır. Biraz bekledikten sonra hamurumsu bir hale döner. Ardından üstübeç ve tutkal ile beraber karıştırılan bu hamur madde, artık kalıplara dökmek için hazırdır ve kullanılabilir bir hale gelmiştir. Sonrasında bu malzeme, müşterinin zevkleri ve istekleri doğrultusunda hazırlanmış, motifleri taşıyan kalıplara dökülür. Kalıplar kuruduktan sonra ise kartonpiyer istenilen duvar ve tavana montajlanır.

 

           Hizmetlerimiz

  • Aksaray Alçıpan
  • Aksaray Asma Tavan
  • Aksaray Bölme Duvar
  • Aksaray Kartonpiyer