Salih Usta
WhatsApp ile iletişime geç

 

Florya Alçıpan Ustası

Florya alçıpan ustası, alçı, alçıpan ve bu tarz bazı malzemeleri en uygun şekilde kullanarak alçı sıva, kartonpiyer dökme tavan, asma tavan, bölme duvar gibi işleri yapar. İşine başlamadan önce eğer gerekiyorsa müşteriye bazı tavsiyelerde bulunur. Tavsiyeler sonucu alınan direktifleri izleyerek çalışma yerini incelemeye başlar. İnceleme sonra çizimlerini hazırlar. Çizimlerini hazırlayıp tamamladığında ise alçı döküm işlemine başlar. Alçı dökümünden sonra ise her şey hazırdır. Yüzey temizlenip işe başlanır.

Florya Asma Tavan Ustası

Asma tavan mekana sonradan eklenen, çeşitli malzemelerle inşa edilen bir tavan çeşididir. Florya asma tavan ustası, işe başlamadan hemen önce çeşitli çizimleri hazırlar. Çelik profil ve alçı plakaları yerleştirdikten sonra da çizdiği plana göre çalışmaya başlar. Görevleri ses ve ısı yalıtımı yapma, aydınlatma için gerekli düzenlemeleri yapmak olsa da esas önceliği iş güvenliği ve çevre düzenini bozmamaktır.

Florya Bölme Duvar Ustası

Büyük odalı mekanlarda, bölme duvar yardımı ile çok büyük değişiklikler elde edilebilir. Florya bölme duvar ustası beceri ve ustalığı sayesinde ihtiyaç duyulan durumlarda çeşitli tavsiyelerde de bulunabilir. Müşteri ile yapılan istişare sonucu çıkan sonuçlara göre çizimlerini hazırlar. Çizim işleri bittikten sonra ise çalışmaya başlar.

Florya Kartonpiyer Ustası

Tavan ve / veya duvarlarda olan kusurları hem dizaynı bozmadan, hem de dizaynı iyileştirerek ortadan kaldırmanın en etkili yolu kartonpiyer kullanmaktır çünkü kartonpiyer oldukça hafif, bakım ve temizliği kolay bir malzemedir. Florya kartonpiyer ustası, yüksek bilgisi ve becerisi ile kartonpiyerlerin hem hızlı ve güvenli hem de en sağlam şekilde kurulmasını sağlar. Kartonpiyeri  elde etmek için yapılması gereken ilk olarak su ile kağıdın karıştırılmasıdır. Su ile temas eden kağıt yumuşar ve hamurumsu bir hal alır. Sonrasında ise üstübeç ve tutkal ile beraber karıştırılan bu hamurumsu kağıt madde, artık kartonpiyer materyali olarak hazırdır. Fakat o hamurumsu hali ile kullanılamaz. Bunun için kartonpiyer öncelikle müşterinin zevkleri doğrultusunda hazırlanmış, süsleri taşıyan kalıplara dökülür. Kalıplar tam olarak kurutulduktan sonra ise duvar ve tavanlara gerekli montaj işlemleri yapılır.

 

           Hizmetlerimiz

  • Florya Alçıpan
  • Florya Asma Tavan
  • Florya Bölme Duvar
  • Florya Kartonpiyer