Salih Usta
WhatsApp ile iletişime geç

Güneşli Alçıpan Ustası

Güneşli alçıpan ustası işine başlamadan önce eğer gerekiyorsa müşterisiyle oturup ne yapmak istediğine karar verir. Bu çok önemlidir çünkü bir sonra ki aşama ölçü alma ve çizimdir. İş için gerekli ölçüler alındıktan sonra, işin yapılacağı yüzey incelenir. Sonra ise müşterinin istekleri göz önünde bulundurularak gerekli çizimleri yapılır. Çizimlerden sonra, alçı dökümü gerçekleşir. İşe başlamadan önce son olarak çalışılacak yüzey temizlenir.

Güneşli Asma Tavan Ustası

Güneşli asma tavan ustası, asma tavan kurulacak mekan ve siparişe göre bir takım çizimler hazırlar. Çelik profil ve alçı plakaları yerlerine yerleştirdikten sonra ise çizdiği çizim üzerinde çalışmaya başlar. Görevleri arasında ise görünen bazı su ve gaz tesisatı borularını gizlemek, borulardaki basınçtan dolayı oluşan sese karşı ses yalıtımı yapmak ve aydınlatmaya yardımcı olacak düzenlemeler yapıp elektrik tasarrufuna katkıda bulunmaktır.

Güneşli Bölme Duvar Ustası

Güneşli bölme duvar ustası bilgi, beceri ve ustalığı ile herhangi bir fikri olmayan müşterilere işe başlamadan önce gerekli durumlarda çeşitli tavsiyelerde de bulunur. İş öncesi plan ve çizim hazırlıklarını tamamladıktan sonra ise çalışmasına başlar. Burada en önemli unsurlar ise iş güvenliği ve çevre düzeninin bozulmamasıdır.

Güneşli Kartonpiyer Ustası

Güneşli kartonpiyer ustası, yüksek ustalık ve bilgisinin sayesinde, kartonpiyer kullanarak evinizin salonunda var olan kusurları, evinizin görüntüsünü bozmadan, hatta aksine güzelleştirerek ustaca kapatır. Kartonpiyerlerin en uygun ve sağlam şekilde montajlanması için çalışır. Böylece eviniz güzelleşirken aynı zamanda da yalıtıma da kavuşmuş olur. Kartonpiyer oldukça hafif, temizlik ve bakımı kolay, yapılışı da oldukça kısa süre bir malzemedir. Bu malzeme o anda çalışmaların olduğu mekanda hazırlanır. Bu iş için ise usta öncelikli olarak kağıdı su ile beraber karıştırır ve kağıt böylece hamurumsu bir kıvama gelmiş olur. Sonrasında ise hamurumsu kıvama gelen bu malzemeye üstübeç ve tutkal da ilave edilir. Hemen ardından ise kartonpiyer ustası bu malzemeyi, müşterinin talepleri doğrultusunda hazırlanmış motifleri taşıyan kalıplara döker. Kalıplar tam olarak kurutulduktan sonra da duvar ve tavanlara gerekli montaj işlemleri yapılır.

 

                 Hizmetlerimiz

  • Güneşli Alçıpan
  • Güneşli Asma Tavan
  • Güneşli Bölme Duvar
  • Güneşli Kartonpiyer