Salih Usta
WhatsApp ile iletişime geç

 

Zeytinburnu Alçıpan Ustası

Bir alçıpan ustası alçı ve alçıpan gibi çeşitli malzemeleri usta bir şekilde kullanarak, kartonpiyer, asma tavan gibi, evin dizaynını değiştirecek işleri yapar, hatta işleri yapmadan önce müşteriye eğer isterse tavsiyelerde bulunup yol gösterebilir. Zeytinburnu alçıpan ustası yılların verdiği tecrübeye dayanarak işini oldukça iyi bir şekilde yapar. İşine başlamamış, lazım olan ölçüleri alır, çalışacağı yüzeyi inceledikten sonra çeşitli çizimler hazırlamaya başlar. Çizimlerle işi bittikten sonra ise alçı döküm işine başlar. Üzerinde çalışacağı yüzeyi güzelce temizledikten sonra ise çalışmasına başlar.

Zeytinburnu Asma Tavan Ustası

Asma tavan, çeşitli materyaller kullanılarak, sabitlenmemiş olarak inşa edilen bir tavan çeşididir.  Zeytinburnu asma tavan ustası, her usta gibi işine başlamadan önce yapacağı işin planını hazırlar. İşe başlamadan önce ise alçı plaka ve çelik profilleri yerlerine yerleştirir. Isı yalıtımı yapmak, tesisat borularını gizlemek, hatta klima borularının çıkarttığı sese karşı ses yalıtımı yapmak ise asma tavan ustasının görevlerinden bazılarıdır. İşini yaparken ise iş güvenliği ve çevre düzeni en birinci önceliğidir.

Zeytinburnu Bölme Duvar Ustası

Bölme duvarlar, evde çok büyük olan odaları ikiye bölmek, ek bir oda çıkartmak ve daha fazlası için kullanılabilir. Bu işlemler sırasında eğer bir müşteri ne yapacağına karar veremiyorsa Zeytinburnu bölme duvar ustası yılların getirdiği tecrübesi ile müşteriye gerek tavsiyeleri verir. İş sırasında bir sıkıntı çıkmaması için işe başlamadan önce plan ve çizimlerini hazırlar, bundan sonra ise işine başlamaya hazırdır.

Zeytinburnu Kartonpiyer Ustası

Kartonpiyer malzeme kullanılarak iç dizaynda gerçekten de büyük değişiklikler yapılabilir. Bu malzeme iç dizaynın güzelleşmesine yardım ettiği gibi, kusurları da örter. Zeytinburnu kartonpiyer ustası, yüksek ustalık bilgi ve becerisi ile alçı kartonpiyerleri istediğiniz duvar veya tavana montajlar. Usta kartonpiyeri elde etmek için öncelikle kağıt ve suyu karıştırır. Bu işlemden sonra ortaya çıkan hamurumsu maddeye ise üstübeç ve tutkal ilave eder. Ve bu işlemden sonra ise kartonpiyer malzemesi elde edilmiş olur. Kartonpiyer hazırlandıktan sonra ise önceden hazırlanmış kalıplara dökülür. Kalıplara dökülen kartonpiyer tam olarak kuruduktan sonra ise istenilen duvar ve tavana montaj işlemine başlanır.
           Hizmetlerimiz

  • Zeytinburnu Alçıpan
  • Zeytinburnu Asma Tavan
  • Zeytinburnu Bölme Duvar
  • Zeytinburnu Kartonpiyer